Vítejte v Morušové zahradě

Na těchto stránkách se dočtete o našich zkušenostech s pěstováním moruší a původních či starých ovocných odrůd, o množení ovocných dřevin či o historii a legendách Českého středohoří, ve kterém se zahrada nachází.


Morušová zahrada se nachází na soukromém pozemku v Režném Újezdě při turistické stezce na vrch Boreč - přezdívaný "Kouřová hora". Boreč je unikátním vrchem Českého středohoří, známý především díky ventarolám, specifickému mikroklimatu a ojedinělé flóře i fauně. Zahradu jsme založili v roce 2014. Inspirovala nás k tomu tradiční anglická venkovská zahrada a anglické historické růže a proto jsme zde vytvořili vlastní rosárium v ovocném arboretu. Stěžejní rostlinou zahrady je Morušovník - nepříliš známý ovocný strom. Na našich stránkách se dozvíte mnoho zajímavého nejen o pěstování moruší, o jejich historii, kde je možné se s nimi setkat, jak se dají namnožit, co dobrého si z nich připravit, ale také o dalších pozapomenutých či původních ovocných odrůdách či rostlinách a to vše podle našich vlastních zkušeností. 

Upozornění pro návštěvníky

Morušová zahrada není veřejně přístupná. Návštěvu je však možné domluvit, více info zde. Kiosek pod Borčem byl zrušen. Turistická známka č. 2168 vrch Boreč a turistická vizitka č. 3666 vrch Boreč bude k dispozici v Informačním centru v Lovosicích.