Vítejte v Morušové zahradě

Na těchto stránkách se dočtete o našich zkušenostech s pěstováním a množením moruší a dalších zajímavých rostlin a ovocných stromů. Najdete zde pověsti z Českého středohoří - kraje kopců sopečného původu, zřícenin a hradů, ve kterém se zahrada nachází a přečtete si také o místní historii.

Morušová zahrada
leží na soukromém pozemku při zelené turistické a naučné stezce na vrch Boreč - přezdívaný "kouřící kopec". Boreč je nenápadný, nicméně unikátní vrch Českého středohoří, známý díky ventarolám, které sem každoročně přilákají spousty turistů. Boreč je také zajímavý díky specifickému mikroklimatu a ojedinělé fauně i flóře. Vrch Boreč spolu s nedalekým Lovošem najdete také ve spodu grafického loga naší zahrady. Morušovou zahradu jsme založili v roce 2014. Inspirovala nás tradiční anglická venkovská zahrada a láska k netradičním a pozapomenutým ovocným stromům a historickým růžím. Stěžejními stromy naší zahrady jsou samozřejmě morušovníky (Morus alba, Morus nigra, aj.), dále různé odrůdy dřínů, mandloní, atd.  

Upozornění pro návštěvníky

Velice nás těší váš zájem, avšak Morušová zahrada byla pro veřejnost uzavřena a návštěvy tedy není možné domlouvat. 

Turistickou známku č. 2168 vrch Boreč a turistickou vizitku č. 3666 vrch Boreč si můžete koupit v Informačním centru v Lovosicích.

Pokud máte dotaz k moruším a jejich pěstování nebo k čemukoliv z našich stránek, přejděte na záložku Kontakt