Vítejte v Morušové zahradě

Na těchto stránkách se dočtete o našich zkušenostech s pěstováním moruší a původních či starých ovocných odrůd, o množení ovocných dřevin či o historii a legendách Českého středohoří, ve kterém se zahrada nachází.


Morušová zahrada se nachází na soukromém pozemku v Režném Újezdě při turistické stezce na vrch Boreč - přezdívaný "Kouřová hora". Boreč je nenápadný, nicméně unikátní vrch Českého středohoří, známý především díky ventarolám, které sem každoročně přilákají spousty turistů. Boreč je také zajímavý díky specifickému mikroklimatu,  ojedinělé fauně a flóře. Zahradu jsme založili v roce 2014. Inspirovala nás k tomu tradiční anglická venkovská zahrada a také láska k netradičním a pozapomenutým ovocným odrůdám, historickým růžím, a tak jsme vytvořili vlastní rozárium v ovocném arboretu. Stěžejní rostlinou zahrady je tedy Morušovník, také různé odrůdy Dřínu obecného a další zajímavé ovocné dřeviny. Na našich stránkách se dozvíte mnoho zajímavého nejen o pěstování moruší, o jejich historii, kde je možné se s nimi setkat, jak se dají namnožit, co dobrého si z nich připravit, ale také o dalších pozapomenutých či původních ovocných odrůdách či rostlinách a to vše podle našich vlastních zkušeností.  

Upozornění pro návštěvníky

Velice nás těší váš zájem, avšak Morušová zahrada byla pro veřejnost uzavřena a návštěvy tedy není možné domlouvat. 

Turistickou známku č. 2168 vrch Boreč a turistickou vizitku č. 3666 vrch Boreč si můžete koupit v Informačním centru v Lovosicích.

Pokud máte dotaz k moruším a jejich pěstování nebo k čemukoliv z našich stránek, neváhejte a přejděte na záložku Kontakt