Vítejte v Morušové zahradě

Na těchto stránkách se dočtete o našich zkušenostech s pěstováním moruší a původních či starých ovocných odrůd, o množení ovocných dřevin či o historii a legendách Českého středohoří.


Morušová zahrada se nachází na soukromém pozemku v Režném Újezdě při turistické stezce na vrch Boreč - přezdívaný "Kouřová hora". Boreč je unikátním vrchem Českého středohoří, známý především díky ventarolám, specifickému mikroklimatu a ojedinělé flóře i fauně. Zahradu jsme založili v roce 2014. Inspirovala nás k tomu tradiční anglická venkovská zahrada a anglické historické růže a proto jsme zde vytvořili vlastní rosárium v ovocném arboretu. Stěžejní rostlinou zahrady je Morušovník - nepříliš známý ovocný strom. Na našich stránkách se dozvíte mnoho zajímavého nejen o pěstování moruší, o jejich historii, kde je možné se s nimi setkat, jak se dají namnožit, co dobrého si z nich připravit, ale také o dalších pozapomenutých či původních ovocných odrůdách či rostlinách a to vše podle našich vlastních zkušeností. 

Upozornění pro sběratele turistických předmětů
Kiosek pod Borčem byl zrušen. Turistická známka č. 2168 vrch Boreč a turistická vizitka č. 3666 vrch Boreč bude k dispozici v Informačním centru v Lovosicích.