Rok 2019


12.1. Letos jsem začal s předpěstováváním velmi brzo. Na zahradě se ještě nic neděje a tak jsem se rozhodl zpříjemnit si čekání na jaro. Semínka paprik se běžně vysévají až v polovině února, já s tím začal o měsíc dříve. A zasadil jsem i první várku rajčat, to kvůli brzké sklizni. Tak uvidíme, jak se zadaří. Semínka paprik začala klíčit za několik dní.18.1.


19.1. Zahradu zakryl sníh a krokusy už začínají rašit. Po sněženkách se letos slehla zem. Asi za to může loňské sucho, protože jindy touto dobou už mívají sněženky skoro na květ.20.1. Papričky (chilli, sladké), rajčata už rostou.27.1. Sníh roztál a když jsem viděl stíh Borče na Lovoši, rychle jsem to běžel na půdu vyfotit. 

3.2. Únor bílý, pole sílí - praví lidová pranostika. Kéž i zahrada sílí pod sněhovou nadílkou. A že tedy nasněžilo požehnaně. 9.2. Na konci týdne se začalo oteplovat a sníh začal tát. Sněženky se brzo otevřou, jenom to chce trochu slunečních paprsků. Zatím vyčkávají a my s nimi.


23.2. Už vykukují první ze stovek krokusů, které jsme před lety zasadili. Slunce začíná hřát a první včelky vyrazily na průzkum, co kde vykvétá. Dřín obecný už také pomaličku začíná rozkvétat, jde na to však s rozvahou.


 3.3. Už se začíná oteplovat a květy se otevírají. Sněženky jsou na svém vrcholu a vládu pomaličku přebírají krokusy.


9.3. Dřín obecný (nahoře) už má na květ, zatímco Mandloň (vlevo dole) zatím ještě spí, jako většina dřevin
17.3. A je to tu. Krokusy začínají předvádět svou barevnou nádheru a včelky a čmeláci se mohou ulétat. Není to nádhera?